Çağrı Merkezi

HTS Teknik

Çağrı Merkezi

HTS’de SYS’nin Amerikan Televantage çağrı merkezi sistemi kullanılmakatdır. 

Çağrı merkezimiz 16 Agent, 16 dış hat ve 32 iç hat kapasitelidir. Farklı firmalar için gelen çağrılar aynı operatörler tarafından cevaplandırıldığı için firmalar arasında bir sinerji yaratılmaktadır ve çalışanların verimliliği artmakatdır.

Çağrı merkezine gelen aramalar ile ilgili detaylı raporlar alınabilmektedir: Kaçan aramalar, IVR'de bekleme süreleri, görüşme süreleri, operatör bazında gelen arama vs... Bu raporlar kullanılarak gerekli iyileştirme faaliyetleri yapılmaktadır.


Çağrı merkezimize gelen çağrılar ilgili birimlere veya servislere yönlendirilmektedir ve işlem sonuçlanana kadar çağrılar takip edilmektedir. Bunun yanısıra çağrı merkezine gelen çağrılar hem il bazında hemde talep tipine göre günlük ve aylık raporlanmaktadır.

Çağrı merkezinin diğer bir fonksiyonu memnuniyet anketlerinin yapılması.  Altı sorudan oluşan memnuniyet anketi ile, servisler tarafından verilen hizmet sorgulanmakatadır. Bu anket sonuçları aylık raporlanmakta. Anket sonuçlarına göre yetkili servislere gerekli uyarılar yapılmakta ayrıca memnuniyetsizliğe neden olan noktalarda gerekli faaliyet planları oluşturulmakatdır. Yıllık bazda en iyi servisler ödüllendirilmekte.

img